• Kategorie
  • Szukaj
  • Sklepiki i akcesoria

Brak produktów do wyświetlenia

Sklepiki dla dzieci

Zabawa w sklep to jedna z najbardziej popularnych zabaw wszystkich dzieci w okresie dzieciństwa. Któż bowiem nie posiadał w dzieciństwie sklepiku dla dzieci, który stał się nieodłącznym elementem popołudniowej zabawy? Któż nie spędzał całego dnia w towarzystwie najlepszych przyjaciół odgrywając rolę ekspedientki czy wcielając się w sympatycznego klienta? Sklepiki dla dzieci to stały przedmiot marzeń wielu dzieci na całym świecie - jak widać zatem marzenia dzieci nie zmieniają się od pokoleń. Kiedyś, żeby zabawa w sklep mogła się odbyć, trzeba było nie lada pomysłowości i kreatywności - sklepowe lady często budowane były z kartonów albo aranżowały je dziecięce łóżeczka. Podobnie było z dostępnym asortymentem - zazwyczaj za wyposażenie sklepu służyły puste opakowania po produktach spożywczych po cichu podkradzione mamie z kuchni. Dzisiaj zabawa w sklep przeszła już na zupełnie inny poziom.

W chwili obecnej w sprzedaży dostępny jest bogaty wybór jeśli chodzi o sklepiki dla dzieci. Zabawa w sklep dzisiaj została zdecydowanie ułatwiona - możesz kupić jeden z wielu sklepików dla dzieci dostępnych na rynku. Na polskim rynku zabawek dostępne są sklepiki dla dzieci wykonane z drewna lub plastiku. Te sklepiki dla dzieci wykonane z drewna są zdecydowanie bardziej stabilne, a tym samym - bardziej wytrzymałe. Drewniane sklepiki dla dzieci cechują się jeszcze wyjątkowo wysokim poziomem estetyki wykonania. Po pierwsze, łatwo wpisują się w panujący obecnie trend zabawek drewnianych, czyli wooden toys. Świadomy konsument powoli odchodzi od plastikowych zabawek, na korzyść właśnie bardziej ekologicznego rozwiązania, czyli zabawek wykonanych z drewna.  Po drugie, w większości dostępnych sklepików drewnianych na rynku, ich kolorystyka jest delikatna, czy nawet wręcz pastelowa - dzięki czemu łatwo wpisują się w modny aktualnie styl skandynawski.  Sklepiki dla dzieci wykonane z plastiku to jednak mimo wszystko tańsza alternatywa tej samej zabawy. Nie ma co ukrywać, że plastikowe sklepiki dla dzieci potrafią być nawet o połowę tańsze od tych wykonanych z drewna - i chociaż marzenia dzieci są nieograniczone, to już budżet ich rodziców posiada pewne ograniczenia. Sklepiki dla dzieci wykonane z plastiku gwarantują tak samo dużo frajdy i wrażeń z zabawy w sklep, jak inne sklepiki. Bez względu na materiał wykonania większość sklepików dla dzieci posiada ladę i półki, na których dziecko może zaprezentować poszczególne produkty. Zdecydowana większość sklepików posiada na wyposażeniu już część elementów niezbędnych do udanej zabawy w sklep - zazwyczaj są to plastikowe lub drewniane owoce i warzywa, produkty spożywcze, sklepowa kasa czy kalkulator. Dodatkowo do pełni dziecięcej zabawy można bez problemu dokupić sklepowy koszyk czy nawet wózek sklepowy, b będący świetną imitacją realnego wózka, który bierzemy na zakupy będąc w hipermarkecie. Również sklepowy fartuszek czy nawet czytnik kart kredytowych są tymi elementami, które kupione dodatkowo z całą pewnością jeszcze bardziej urzeczywistnią zabawę w sklep naszym dzieciom.

 

Zabawa w sklep to idealny przykład zabawy, która wynika u dziecka z naturalnego procesu obserwacji dorosłych i otoczenia, a także potrzeby wcielania się w role.  Dziecko wcielając się w rolę ekspedientki czy klienta odgrywa role, których była świadkiem w realnym świecie - uczy się poprzez obserwację i naśladownictwo, a zatem w naturalny sposób ulega socjalizacji. Dodatkowym atutem zabawy w sklep jest mimowolna nauka wartości pieniądza, którą dziecko wynosi z takiej zabawy - starsze dzieci dodatkowo w trakcie zabawy uczą się liczyć, a młodsze poznają wartość pieniądza wcielając się w rolę klientów. Bez wątpienia zabawa w sklep to jedna z tych zabaw, które są ponadczasowe i przysparzają świetnych wspomnień.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny